Project Meir wordt een iconisch stedelijk herkenningspunt langs de drukste winkel- en wandelroute in het hart van Antwerpen. Tegen het najaar van 2026 wordt de bouwwerf een campus van de Karel de Grote Hogeschool, met daaraan ook een grootwarenhuis. KdG en Meir Corner focussen met het project op duurzaamheid en mobiliteit. Het ontwerp vormt een subtiele knipoog naar de grote ‘magasins’ van weleer, maar vertaald naar een hybride concept dat past bij de stad van de toekomst. De bestaande gebouwen worden getransformeerd tot een dynamische openbare site, waar nieuwe retailconcepten en vooral de verbondenheid met de buurt centraal staan.
De winkelstad van morgen vereist complementaire en aantrekkelijke concepten met internationale allure. De toekomst van retail ligt in de synergie tussen een krachtig e-commerceplatform en een fysieke flagshipstore, gevestigd in steden met een sterke toeristische aantrekkingskracht en uitstekende multimodale bereikbaarheid.
Daarnaast krijgt de nieuwe campus van de Karel de Grote Hogeschool een prominente plek in het voormalige Proximus-gebouw, gelegen aan de Meir, Jezusstraat, Cellebroedersstraat en Lange Nieuwstraat, midden in het bruisende hart van Antwerpen.
Winlock draagt bij aan dit mooie project en zal er dertien brandwerende deuren met een brandweerstand van 120 minuten (EI1 120) en anti-paniekslot.
Bedankt, Wycor en Meir Corner!
Architecten: B-architecten nv & BINST architects
Deel dit nieuws
Schrijf dan zeker in op onze nieuwsbrief door je e-mailadres hieronder in te vullen.
Weverslaan 32
9160 Lokeren
België
Copyright 2023 – Winlock Systems bvba